27 maja, 2022

Wyniki spotkań drugiej kolejki Ligue 2

Niestety, piłkarze RC Lens ponieśli drugą porażkę w rozpoczętym niedawno sezonie Ligue 2. Wszystko zaczęło się dobrze dla gospodarzy, ponieważ już w 6 minucie meczu świetne podanie Fortune’a wykorzystał Lopez, który z linii pola karnego pokonał wychodzącego z bramki golkipera. Potem było już tylko gorzej.

Po niecałym kwadransie gry boisko z powodu urazu opuścić musiał Madri. W jego miejsce wszedł Gerard. Gra była bardzo ostra, czterech zawodników Lens w pierwszej połowie obejrzało żółte kartki: Cvetinovic, Duverne, Lemos oraz golkiper gospodarzy Vachoux, który wyciąć w polu karnym szarżującego Bozoka. Vachoux zrehabilitował się jednak chwilę później popisując się fantastyczną obroną rzutu karnego wykonywanego przez Savaniera.

Mecz zbliżał się do końca i wydawało się, że gospodarze dowiozą wynik. Wtedy jednak po niegroźnym strzale z dystansu piłka po rykoszecie skierowała się wprost pod nogi nabiegającego z prawej strony Riparta. Fatalnie w tej sytuacji zachował się Lemos, który do piłki doszedł pierwszy, jednak zamiast wyekspediować ją daleko po za boisko, próbował sprytnie zagarnąć piłkę Ripartowi. Skończyło się przejęciem piłki i spokojnym wykończeniem akcji przez kapitana Nimes.

Na nieszczęście gospodarzy w doliczonym czasie gry zrehabilitował się Savanier za niewykorzystany rzut karny z pierwszej połowy. Z lewej strony obrońcom urwał się Vlachodimos i nisko dośrodkował wzdłuż bramki. Piłka dotarła do ustawionego na szóstym metrze Savaniera, który wykończył akcję gości i zapewnił Nimes trzy punkty.

Wyniki pozostałych spotkań drugiej kolejki Ligue 2:

AC Ajaccio 2 – 1 Brest

Bourg Peronnas 1 – 2 Paris FC

Chateauroux 0 – 1 Valeciennes

Clermont 2 – 0 Tours

GFC Ajaccio 0 – 0 Lorient

La Havre 4 – 1 Auxerre

Nancy 0 – 0 Niort

Quevilly Rouen 1 – 1 Sochaux

Reims 2 – 0 Orleans

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.