27 maja, 2022

RC Lens zremisowało w trzynastej kolejce z Chateauroux

Jeszcze niedawno każdy punkt w sytuacji RC Lens był na wagę złota. Dziś jednak możemy czuć spory niedosyt, ponieważ w meczu wyjazdowym Les Sang at Or zaledwie zremisowali z czternastym w tabeli Chateauroux. W meczu nie padła ani jedna bramka, choć więcej sytuacji stworzyli goście.

Bardzo cieszy fakt, że Lens mocno ograniczyło tracenie bramek w tym sezonie. Czerwono-Złoci stracili już 18 goli w 13 kolejkach Ligue 2, ale optymizmem napawa sześć ostatnich spotkań, w którym piłkarze Lens stracili zaledwie 3 bramki. Efekt? 10 punktów. Tym bardziej można czuć zawód po poniedziałkowym spotkaniu, w którym nie udało się wywalczyć kompletu punktów.

Lens było lepszą drużyną, stworzyło więcej sytuacji i częściej przeważało na boisku. Mimo to, gospodarze również mieli swoje szanse na ustrzelenie bramki choć w całym spotkaniu oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę pilnowaną  przez Vachouxa. Warto również dodać, że w składzie Lens zabrakło kilku czołowych piłkarzy. Trener wciąż eksperymentuje i od zera próbuje stworzyć najsilniejszą jedenastkę zdolną walczyć o kolejne zwycięstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.