27 maja, 2022

RC Lens wciąż bez trenera przegrywa w Pucharze Francji

Przypomnijmy, że 20 sierpnia zwolniony z funkcji trenera został Alain Casanova. To nie było dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Cztery pierwsze kolejki nowego sezonu Ligue 2 zakończyło czterema porażkami RC Lens. Na ostatnim meczu ligowym przegranym z Brest 2-4 na boisko wpadli niezadowoleni kibice, którzy w ten sposób wyrazili swoją dezaprobatę na aktualne wyniki klubu. RC Lens znajduje się na krawędzi przepaści, wciąż nie wiadomo kto zostanie nowym trenerem Les Sang et Or.

We wtorek RC Lens udało się do Lorientu na mecz Pucharu Ligi. Dla złoto-czerwonych piłkarzy mecze wyjazdowe muszą być teraz spełnieniem marzeń po ostatnich wydarzeniach na Stade Felix-Bollaert. W tym spotkaniu faworyt mógł być tylko jeden i był nim właśnie klub Lorient.

Nie chcę nawet myśleć o tym co działo się w domach najbardziej zagorzałych fanów Lens, którzy wtorkowe spotkanie postanowili oglądać w telewizji. Prawdopodobnie, wielu z nich wyłączyło mecz po upływie pół godziny. 22 minuta – gol Bouangi, 23 minuta – gol Moreiry, 29 minuta – gol Cabota. Trzy bramki stracone w niecałe osiem minut i pewne prowadzenie Lorient 3-0.

Gracze RC Lens postanowili jednak powalczyć. W 37 minucie meczu bramkę strzelił Koukou, a w doliczonym czasie pierwszej połowy gola kontaktowego zdobył Lopez. To pozwalało jeszcze wierzyć, że Les Sang et Or odwrócą losy meczu w drugiej połowie. Tak się jednak nie stało. Lorient kontrolowało przebieg gry i utrzymało jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka.

Ostatnie 10 spotkań w wykonaniu Lens to jedno zwycięstwo, jeden remis i osiem porażek. Po fatalnych występach w lidze, teraz doszło odpadnięcie z Pucharu Ligi. W kolejnym spotkaniu, RC Lens zmierzy się na wyjeździe z Orleans w poniedziałek, 28 sierpnia o 20:45. Będzie to ostatni mecz kończący piątą kolejkę spotkań. Czy Lens wywalczy pierwsze punkty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.