27 maja, 2022

RC Lens przed szansą opuszczenia strefy spadkowej

Już w sobotnie popołudnie, piłkarze Les Sang et Or będą mieli okazję by opuścić strefę spadkową Ligue 2. Rywalem Lens będzie zespół Nancy, który zajmuje w tabeli szesnastą pozycję i ma cztery punkty przewagi nad Czerwono-Złotymi. Oba zespoły po raz ostatni spotkały się w marcu 2016 roku, wtedy górą był zespół Nancy.

Patrząc na tabelę Ligue 2 kibice Lens nie mogą czuć się szczęśliwie. Pamiętamy pierwsze siedem porażek z rzędu. Później nastąpiła zmiana trenera i drobny progres. Jeżeli spojrzymy na formę z ostatnich pięciu spotkań, Lens znajduje się na 10 pozycji z dorobkiem siedmiu punktów. Sobotni rywale w ostatnich pojedynkach zgromadzili o dwa oczka mniej. W sobotnim meczu to jednak gospodarze będą nieznacznymi faworytami.

Jeżeli RC Lens wygra z Nancy, Les Sang Et Or będą mieli szansę opuścić 18 miejsce mieszczące się w strefie spadkowej. Jednak by tak się stało, swój mecz przegrać musi Bourg Peronnas. Oba zespoły będą mieć w takim scenariuszu trzynaście punktów, ale Czerwono-Złoci mają dużo lepszy bilans bramkowy i tym samym przesuną się na siedemnastą pozycję. Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.