27 maja, 2022

RC Lens – grupy kibiców

Klub z Lens słynie ze wspaniałych kibiców, którzy zawsze, na dobre i na złe są przy swojej drużynie i nawet w najgorszych momentach wciąż głośno dopingują swoich piłkarzy. RC Lens posiada kilkanaście oficjalnych grup kibicowskich. Przedstawimy tu największe i najważniejsze.

Le 12 Lensois – najstarsza grupa kibicowska zalożona w roku 1926. Jest zarazem największą organizacją kibiców zarejestrowaną we Francuskiej Federacji Kibiców. W roku 2005 zwiększona o młodzieżową grupę młodych kibiców o nazwie Galiboys. Liczba 12 pochodzi od dwunastu pomniejszych sekcji działających w całym kraju, a także na terenie Belgii. Organizacja według różnych źródeł liczy od 7500 do 8000 kibiców.

Les Tigers ou Red Tigers – najbardziej znana grupa kibiców Lens powstała w roku 1994. Odpowiedzialna za oprawy spotkań, które nierzadko wzbudzały głośne kontrowersje opinii publicznej. Kibice oddani klubowi, jednakże nie wahający się okazać niezadowolenia jeżeli drużyna gra poniżej oczekiwań. W historii, niektórzy członkowie grupy popadali w konflikt z policją.

Les KSO – bardzo aktywna, a zarazem skromna grupa, która często podejmuje kolejne inicjatywy związane z promocją klubu. Często organizują także akcje charytatywne. Można ich określić mianem grupy aktywistów związanych z klubem. Organizacja Les KSO powstała w roku 1993.

Les North Devils – grupa działająca od roku 1999 do 2003. Później ponownie aktywowana w roku 2008. Wspierali klub gdy ten spadł do Ligue 2. Organizacja ma w swoich szeregach zarówno czynnych ultrasów zarzucających doping, jak także tradycyjną publiczność, którą moglibyśmy określić potocznym mianem „pikników”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.