27 maja, 2022

Puchar Francji: Bolesna porażka RC Lens z trzecioligowcem

RC Lens w tym sezonie notuje prawdziwy Roller Coaster. Tragiczny początek sezonu i brak punktów w pierwszych kilkunastu kolejkach. Następnie zmiana trenera. Alain Casanova został zastąpiony przez Erica Sikorę. Dodatkowo Lens dokonało kilka wzmocnień. Wydawało się, że Lens zaczyna powracać do lepszej gry. Osiem zwycięstw i sześć remisów. Trzydzieści punktów pozwoliło znacznie odskoczyć od strefy spadkowej. Tyle tylko, że w grze Lens ponownie obserwujemy regres.

Środek tabeli szczytem marzeń?

W ostatnich sześciu meczach ligowych RC Lens zdobywa zaledwie pięć punktów i wyhamowuje w marszu po środek tabeli. Ostatnia porażka z Clermont nie była jednak największym problemem Les Sang Et Or w ostatnich dniach. Wszystko za sprawą wstydliwej porażki z Les Herbiers w ćwierćfinale Pucharu Francji. To nie powinno się niestety zdarzyć. Nie mówimy tu o silnym trzecioligowcu, który aspiruje o awans do Ligue 2. Wręcz przeciwnie. Les Herbiers notuje bardzo słaby sezon i aktualnie balansuje nad strefą spadkową do lig regionalnych.

Przebieg meczu był wyjątkowo nudny. Lens częściej utrzymywało się przy piłce, ale to nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Bliżej strzelenia bramki był zespół Les Herbiers. Ostatecznie, po 90 minutach gry nie obejrzeliśmy ani jednego gola. Rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka. O awansie co półfinału Pucharu Anglii musiały zadecydować rzuty karne. Już w drugiej serii pomylił się Rochetau co przy bramce Gersbacha oznaczało małe przełamanie na korzyść Lens. Niestety, z jedenastu metrów pomylili się Diarra i Mesloub. Piłkarze Les Herbiers kolejne trzy jedenastki wykonali skutecznie i tym samym sięgnęli po historyczny sukces.

Les Herbiers pisze niesamowitą historię

Les Herbiers – niewielka miejscowość w Kraju Loary. Kilkanaście tysięcy mieszkańców. W sezonie 2015/2016 klub po raz pierwszy w swojej historii awansował do Championnat National czyli trzeciej ligi rozgrywkowej we Francji. Awans do półfinału Pucharu Francji jest dla tego niewielkiego klubu historycznym sukcesem. Wieczorem, w Les Herbiers, gdzie rozegrano spotkanie, świętowano jeszcze bardzo długo. Natomiast RC Lens… o tym meczu Les Sang et Or muszą jak najszybciej zapomnieć.

 Pragniemy poinformować iż serwisem współpracującym przy tworzeniu wpisu był MobilnePielęgniarki.pl – usługi pielęgniarskie Gdynia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą usług w której między innymi można znaleźć wlewy dożylne Gdynia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.