27 maja, 2022

Porażka z Reims mimo wszystko z oddźwiękiem pozytywnym

Pamiętamy jak źle rozpoczęli sezon piłkarze Lens. Dopiero w ostatnich czterech spotkaniach udało się wywalczyć dziewięć punktów i w końcu opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Jednak starcie z liderem Ligue 2 stanowiło dla Les Sang er Or niezwykle trudne wyzwanie, które miało określić, w jakim miejscu znajduje się obecnie RC Lens. No cóż, mimo porażki, nie brakuje powodów do optymizmu.

Reims wygrało na Stade Felix-Bollaert 0-1. Bramkę w drugiej minucie spotkania wywalczył Diego. Powody do radości? Na tym gra liderów tabeli się skończyła. Nie obserwowaliśmy jednostronnego pojedynku, w którym Lens byłoby cieniem. To właśnie gospodarze ruszyli do ataku tworząc więcej sytuacji i dominując na boisku posiadaniem piłki.

Niestety, zabrakło skuteczności, choć swoje okazje mieli Fortune oraz Markovic. Nie udało się strzelić bramki wyrównującej choć zabrakło naprawdę niewiele. Trzeba przyznać, że po katastrofie z początku sezonu, wyrównana walka z liderem tabeli z całą pewnością dodaje otuchy na kolejną część sezonu. Wydaje się, że Lens będą w stanie mocno poprawić zajmowaną aktualnie 18 pozycję z dorobkiem 10 punktów na koncie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.