27 maja, 2022

Porażka w pierwszym meczu sezonu

Mecz pomiędzy Auxerre i RC Lens zamykał pierwszą, inauguracyjną kolejkę Ligue 2. Trzeba przyznać, że mierzyły się dwie, znane marki, które wciąż aspirują do tego by powrócić do najwyższej ligi rozgrywkowej we Francji. W końcu jedni i drudzy mają na swoim koncie Mistrzostwo Francji. Auxerre dokonało tego w roku 1996, RC Lens dwa lata później.

Kibice, którzy przyszli obserwować bardzo dobre spotkanie na pewno nie mogli czuć się rozczarowani. Oglądaliśmy dużo sytuacji bramkowych, mecz był bardzo wyrównany, choć w niektórych aspektach gry, takich jak posiadanie piłki, czy sytuacje bramkowe nieznacznie przeważali goście.

Na bramkę trzeba było jednak czekać bardzo długo. Dopiero w 83 minucie Mohamed Yattara znalazł sposób na pokonanie bramkarza rywali. Jak się okazało, była to jedyna bramka w meczu. RC Lens próbowało jeszcze doprowadzić do remisu, jednakże sztuka ta się nie udała, choć swoją szansę miał jeszcze Fortune. W ekipie gości 77 minut rozegrał Ludovic Obraniak.

Nie jest to może wymarzony początek dla RC Lens, jednakże trzeba podkreślić, że jak na tak trudnego rywala, grając na wyjeździe, zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, a do korzystnego wyniku zabrakło trochę szczęścia.

Mecz został rozegrany na stadionie Stade de I’Abbe-Deschamps przy frekwencji 12 870 widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.