27 maja, 2022

Odżywki rekomendowane dla piłkarzy – jakie witaminy są najlepsze dla piłkarzy?

Ciągłe, wyczerpujące treningi. Rozgrywane mecze towarzyskie, ligowe, pucharowe, reprezentacyjne. Duże zużycie energii. Intensywność. Ruch. Aktywność fizyczna. Taktyka. Koncentracja. Możliwość skupienia uwagi. To podstawa każdego zawodowego piłkarza. Są to osoby, które w ciągu dnia mają bardzo duży wysiłek fizyczny, potrzebują energii, siły, dobrej kondycji fizycznej, możliwości skupienia uwagi na wykonywanych zadaniach, dobrej koordynacji ruchowej. W tym celu niezbędne jest przyjmowanie odpowiednich leków, suplementów diety, odżywek, które pomagają im w funkcjonowaniu oraz prawidłowej pracy organizmu.

Odżywki rekomendowane dla piłkarzy powinny być bogate przede wszystkim w składniki mineralne takie jak magnez, potas, wapń. Są to składniki, które pomagają w prawidłowym utrzymaniu elektrolitów w organizmie. Jest to niezwykle ważne podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Wapń dba o mocne i zdrowe kości. Potas ma wpływ na ciśnienie krwi, pracę serca, pracę nerek, skurcze mięśni. Magnez pomaga w koncentracji, pamięci, odpowiedniej pracy stawów i mięśni. Są to niezbędne składniki, które muszą znajdować się w każdym preparacie leczniczym.

Jakie witaminy są najlepsze dla piłkarzy? Najlepsze są kompleksy witamin, które zawierają witaminę A, witaminę C, witaminę E, witaminę D, witaminy z grupy B, witaminę PP, witaminę K. Warto także aby w składzie takich kompleksów witaminowych zawarte były: kofeina, wyciąg z liści zielonej herbaty, wyciąg z winogron, wyciąg z żurawiny, żeń-szeń  Wszystkie te składniki mineralne oraz witaminy mają ogromny wpływ na pracę oraz funkcje organizmu każdego piłkarza, który na co dzień zużywa dużo energii fizycznej. Suplementacja jest niezwykle istotna.

Najlepszy cynk w tabletkach znajdziesz pod adresem cheers.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.