27 maja, 2022

Nowi zawodnicy i nowy trener na ratunek RC Lens

Eric Sikora ( Entraineur Lens )

RC Lens fatalnie rozpoczęło sezon. W pierwszych pięciu kolejkach złoto-czerwoni doznali pięciu kolejnych porażek, z czego najbardziej dotkliwa była ta z Brest, 19 sierpnia na własnym stadionie. W trakcie tego meczu na murawę wtargnął tłum kibiców, który w ten sposób chciał wyrazić swoją dezaprobatę na wyniki klubu, a także na postawę byłego już trenera Lens, Alaina Casanovy.

Nowym trenerem zespołu z Lens został 49-letni Eric Sikora, który jako zawodnik, całą swoją karierę w latach 1985 – 2005 spędził w ekipie Les Sang et Or. Później, Sikora trenował kadrę B, a przez chwilę, w sezonie 2012/2013 był tymczasowym trenerem pierwszej drużyny. Tym razem, Francuz najprawdopodobniej dłużej zagrzeje miejsce w roli trenera drużyny RC Lens.

Do klubu w ostatnich dniach dołączyło także czterech nowych piłkarzy, których zadaniem będzie odmienienie gry RC Lens. We wtorek, do grona złoto-czerwonych dołączył reprezentant Mali, Souleymane Diarra, który wcześniej występował na pozycji pomocnika w węgierskim Ujpest.

Wczoraj, w ostatnim dniu okienka transferowego do klubu dołączyli także: Moussa Maazou – 29-letni Nigeryjczyk występujący na pozycji środkowego lub prawego napastnika. Wcześniej zawodnik Ajaccio. Frederic Duplus – wielokrotny reprezentant młodzieżowej reprezentacji Francji, wcześniej zawodnik belgijskiego Royal Antwerpia, może występować na pozycji środkowego i bocznego obrońcy. Cyrille Bayala – zawodnika, którego mogą kojarzyć polscy kibice, tydzień temu przyczynił się on do wyrzucenia Legii Warszawa z Ligi Europy jeszcze w drużynie Sheriff Tyraspol. 21-letni napastnik słynący z dużej szybkości, w którym Lens pokłada szczególne nadzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.