27 maja, 2022

Na taką grę czekaliśmy bardzo długo! Lens gromi!

RC Lens w końcu pokazuje, że jest drużyną, która powinna walczyć o awans do pierwszej ligi, a nie zamykać tabelę jak miało to miejsce jeszcze kilka tygodni temu. W meczu wyjazdowym, Les Sang et or byli drużyną o klasę lepszą i zdemolowali Bourg Peronnas aż 0-6! Najjaśniejszym punktem zespołu był Fortune, który zaliczył bramkę oraz dwie asysty.

To właśnie on rozpoczął strzelanie w 13 min. meczu, a następnie asystował przy dwóch kolejnych bramkach Gerardowi i Hafezowi. W drugiej połowie meczu spektakl należał do zmienników. W 82 min. meczu bramkę zdobył wprowadzony kwadrans wcześniej Bayala. Niezwykłym wejściem popisał się Lopez, który zameldował się na murawie pięć minut przed końcem meczu, a mimo to zdołał strzelić dwie bramki w przeciągu kolejnych 300 sekund.

Widmo spadku zdaje się oddalać. Po trzech zwycięstwach Lens co prawda wciąż znajduje się na osiemnastej pozycji z dorobkiem dziewięciu punktów, ale zmniejszyło dystans do następnej w tabeli ekipy Bourg Peronnas do trzech oczek. Na taką grę przyszło nam czekać bardzo długo, ale zdaje się, że w końcu Lens wracają na dobrą ścieżkę. Jednak kolejny mecz będzie ogromnym wyzwaniem, ponieważ na Stade Felix-Bollaert przybędzie lider drugiej ligi francuskiej – Reims.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.