27 maja, 2022

Lens wywalczyło punkt pomimo czerwonej kartki

W osiemnastej kolejce spotkań RC Lens mierzyło się na wyjeździe z zespołem Paris FC. Było to kolejne niezwykłe starcie, zważając na to, że pomimo świetnych występów w ostatnim czasie, Les Sang et Or wciąż znajdują się tuż nad strefą spadkową. W tym meczu, remis z całą pewnością bardziej satysfakcjonuje gości, którzy byli słabszą stroną, a od 59 minuty meczu grali w osłabieniu.

Spotkanie zaczęło się bardzo obiecująco, ponieważ już w 16 minucie meczu po asyście Hafeza do siatki trafił Cristian Lopez. Jednakże przez dalszą część spotkania na boisku dominowali gospodarze. Tuż przed przerwą gola wyrównującego zdobył Tchokounte. Paryżanie wyszli na prowadzenie chwilę po rozpoczęciu drugiej części meczu. Na listę strzelców wpisał się Lybohy. Na domiar złego, drugą żółtą kartką ukarany został Bellegarde. Pomimo tego, Lens zdołało sięgnąć po jeden punkt.

W trakcie całego spotkania piłkarze z Lens oddali dwa celne strzały. Oba w wykonaniu Lopeza i zakończone bramką. W 65 minucie meczu jeden z obrońców paryżan przewinił w obrębie jedenastki, a sędzia podyktował rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Lopez, który błyszczy doskonałą formą. Przypomnijmy, że to jego dwa trafienia dały RC Lens awans do dalszej fazy Pucharu Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.