27 maja, 2022

Kolejna porażka RC Lens

KV Kortrijk : Herve Kage Foto David Catry | VDB | Bart Vandenbroucke

Piąta już porażka z rzędu spotkała piłkarzy RC Lens tym razem w meczu towarzyskim z drużyną  Jupiler Pro League, Kortrijk. Drużyna z Belgii okazała się lepsza na ostatniej prostej i po wyrównanym spotkaniu wygrała 2-1. W ekipie Lens zadebiutowali nowi piłkarze: Moussa Maazou, Frederic Duplus, Cyrille Bayala oraz Souleymane Diarra.

Obecnie trwa przerwa w ligowa ze względu na mecze reprezentacji w ramach Eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. Jednak z racji, że w RC Lens zmienił się ostatnio trener, a stanowisko po Alainie Casanovie przejął Eric Sikora, drużyna zdecydowała się na mecz towarzyski, aby nie tracić czasu. Trzeba przyznać, że mecz ten jest dobrym prognostykiem.

Kortrijk to 10. drużyna ostatniego sezonu Jupiler Pro League. To dosyć mocna drużyna, nastawiona na ofensywny i otwarty futbol. Takiego rywala na przetarcie potrzebowało RC Lens. Spotkanie było bardzo wyrównane. W 20 min. na prowadzenie wyszli gospodarze po bramce Van Eenoo. Niecały kwadrans później wyrównał Chouiar. W drugiej połowie żaden z zespołów nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dopiero w 85 min. meczu dosyć wątpliwy rzut karny dla gospodarzy odgwizdał arbiter spotkania. Z jedenastki nie pomylił się Ouali.

W grze Lens było w końcu widać zaangażowanie i nową energię zapewnioną przez nowych zawodników. Szczególnie Bayala potrafił napędzić akcje RC Lens. Następny mecz czeka Les Sang et Or już za pięć dni. Będzie to niezwykle trudne spotkanie na swoim stadionie przeciwko trzeciej drużynie w tabeli – Lorient. Przypomnijmy, że w trakcie ostatniego meczu na Stade Felix-Bollaert na murawę wtargnęli wściekli kibice. Był to ostatni mecz pod wodzą Alaina Casanovy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.