27 maja, 2022

Kolejka w cieniu derbów Krakowa

Przed przerwą reprezentacyjną, w 11 kolejce, kilka spotkań polskiej Ekstraklasy zapowiada się niezwykle interesująco. Już w piątek dojdzie do starcia między Górnikiem Zabrze a Lechem Poznań. Sytuacja w obydwu drużynach nie jest w ostatnich tygodniach najlepsza.

Drużyna z Zabrza znajduje się tuż nad strefą spadkową, a we wrześniu nie udało jej się wygrać żadnego meczu (dwa remisy i dwie porażki). Pewna iskierka nadziei na przyszłość jest zauważalna, bo forma daleka jest od tragicznej, a i na wyobraźnię działa wynik z meczu Pucharu Polski (9:0 z Unią Hrubieszów). W Lechu natomiast coraz głośniej było o zmianie trenera i potrzebie rewolucji w drużynie. Sprawa nieco ucichła po ostatnim zwycięstwie nad Miedzią Legnica, ale pożaru w ten sposób na pewno nie udało się ugasić. Obie drużyny będą więc walczyły o nieco więcej niż tylko wygraną.

Ciekawie zapowiada się też spotkanie we Wrocławiu, gdzie Śląsk podejmie Legię Warszawa. Obie drużyny w ostatnich tygodniach odnotowały pewną zwyżkę formy, w tym przede wszystkim Śląsk, który w spektakularny sposób pokonał w 10 kolejce lidera polskiej Ekstraklasy, Jagiellonie Białystok, 4:0. Gra warszawskiej drużyny daleka jest z pewnością od oczekiwań kibiców, ale w porównaniu do tego, co prezentowali piłkarze jeszcze kilka tygodni temu, pewne podstawy do optymizmu z pewnością istnieją. Dodatkowo zaufanie do ruchów trenera Sa Pinto też na pewno wzrosło. Potwierdzeniem jest awans w tabeli, na 4 lokatę.

Zdecydowanie najwięcej uwagi przyciągną jednak niedzielne „derby Krakowa”. Wprawdzie forma, jaką prezentuje od początku rozgrywek Cracovia (zaledwie jedno zwycięstwo i ostatnia pozycja w tabeli) i trzy niedawne mecze Wisły (dwie porażki i odpadnięcie z Pucharu Polski) nie zwiastują spektakularnego widowiska, ale doskonale wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami. Drużyny zrobią na pewno wiele, by odnieść zwycięstwo. Zwłaszcza, że wygrana może być idealna, by znów uwierzyć w swoje siły (Cracovia) czy też wrócić do tego, co się prezentowało jeszcze kilka tygodni temu (Wisła).

Na serwisie zapytajbukmachera.pl znajdziemy informacje na temat spotkań sportowych. Znajdują się tam także recenzje takie jak fortuna opinie.