27 maja, 2022

Bardzo ważne zwycięstwo RC Lens nad wiceliderem Ligue 2

Zważając, że ten sezon całkowicie odbiega od oczekiwań piłkarzy RC Lens co do osiągniętych wyników, w starciu z czołowymi zespołami nie liczy się styl, ale zdobycz punktowa. Piłkarze Les Sang et Or wciąż walczą bowiem o przesunięcie się do pierwszej połowy tabeli. Spełnienie tego celu jest coraz bliżej, bowiem do dziesiątego w tabeli Sochaux zespół RC Lens traci już tylko sześć punktów. W piątkowym meczu o jakiekolwiek punkty miało być jednak bardzo trudno.

RC Lens mierzyło się bowiem na wyjeździe z Nimes. Zespół ten zajmuje obecnie miejsce wicelidera i jest jednym z głównych kandydatów do awansu do Ligue 1. O drugie miejsce trwa jednak bardzo zacięta rywalizacja. Niewielką stratę do Nimes mają zespoły AC Ajaccio, Paris FC, Lorient, La Havre oraz Brest. Jedynie zespół Reims z dorobkiem 47 punktów może czuć się pewnie zajmując z dużą przewagę miejsce na fotelu lidera drugiej ligi francuskiej.

Od samego początku to Nimes było zespołem zdecydowanie lepszym. Gospodarze tworzyli mnóstwo okazji bramkowych, jednak nie byli w stanie umieścić piłki w siatce Lens. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim postawa Jeremy’ego Vachouxa, który raz za razem popisywał się bardzo dobrą interwencją chroniąc swój zespół przed stratą bramki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić o czym przekonali się piłkarze Nimes na początku drugiej połowy.

Po dośrodkowaniu Zoubira niefortunnie w polu karnym interweniował Harek, który przy próbie wybicia piłki skierował ją do własnej bramki. Nimes miało bardzo dużo czasu na odrobienie wyniku, jednakże obrona Lens spisywała się bardzo dobrze. Niemniej jednak, piłkarze trenera Sikory często musieli uciekać się do fauli. Żółtymi kartkami ukarani: Hafez, Duplus, Duverne oraz Markovic. W samej końcówce z ostrością przesadził natomiast Cverinovic, który za bardzo brzydki faul został ukarany przez sędziego bezpośrednią czerwoną kartką.

Wynik meczu jednakże się nie zmienił, a zespół Lens odniósł tym samym siódme zwycięstwo w tym sezonie Ligue 2. Z tego, co możemy wyczytać na portalu sportowym awangardafutbolu.pl, widmo spadku zostało zażegnane na dobre, a Les Sang et Or mogą coraz śmielej spogląda na wyższe pozycje w tabeli. Tak jak napisaliśmy we wstępie, celem jest przesunięcie się do pierwszej połowy tabeli. Aktualnie Lens zajmuje 13 miejsce z dorobkiem 24 punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.